vše pro potápěče

Finská sauna Marimex SISU XXL | 11100082

Hodně oblíbený produkt Finská sauna Marimex SISU XXL | 11100082 od dodavatele s dobrým jménem Marimex k dostání u nás za super cenu. Teď v akci 53 990 Kč.
EAN: 8590517981005
Finská sauna Marimex SISU XXL | 11100082
Ověřit dostupnost
Značka: Marimex
53 990

Jste-li příznivcem klasického saunování a nemůžete, nebo nechcete využívat veřejné sauny, můžete si pořídit pravou finskou saunu SISU XXL pro 4-6 osob domů. Finská sauna splní vaše požadavky na design, snadnost montáže i funkčnost. Sami si zvolíte, kdy a jak dlouho se chcete saunovat. Vše v naprostém soukromí.

Saunování je ideálním prostředkem pro uvolnění mysli a zregenerování těla. Tradiční finské sauny Marimex SISU přinesou blahodárné účinky wellness přímo do vašeho domova. Vynikají designovými prvky, jednoduchostí montáže, funkčností a dostupností. Sauny jsou určeny do vnitřních prostor s minimální teplotou 15°C a možností odvětrávání. Kouzlo relaxace si tak můžete užívat kdy chcete, jak dlouho chcete a hlavně v soukromí. Finské sauny pracují na základě termoterapie – léčebné metody, která využívá příznivé účinky mírného přehřátí tkání. Saunování posiluje imunitu, zvyšuje odolnost organismu, zpomaluje jeho stárnutí a chrání před civilizačními chorobami. Pomáhá snižovat hladinu cukru u diabetiků, podporuje funkci srdečního svalu. Zlepšuje prokrvení a urychluje hojení ran. Zároveň velmi pozitivně působí na psychiku člověka.

Co je Sisu? Sisu je finský životní styl, jehož podstata tkví v zlepšování pohody, větším úspěchu v životních výzvách, podpoře vytrvalosti a dosahování cílů. Spadá do něj i tradiční finské saunování.

Výhody finských saun Marimex

Zdravotní přínos

Pravidelným saunováním se organismus otužuje, zlepšuje kondici a získává větší obranyschopnost. Regenerační účinky aktivuje teplota vzduchu mezi 65 a 90°C.

Wellness doma

Pohodlí, kdy se člověk nemusí řídit otevíracími hodinami wellness centra, saunovat se může bez složitého cestování a do několika minut od zapnutí sauny, je k nezaplacení.

Vlastnosti materiálu

Sauna je vyrobena z dřeva kanadského jedlovce – hemlocku. Mezi jeho hlavní přednosti patří odolnost, bezsukovost a vynikající tepelněizolační vlastnosti.

Součásti balení:

Korpus sauny pro 4-6 osob včetně lavic a podlahového roštu
Kamna s integrovaným ovládáním Sawo Scandia NB Trendline 6 kw,  přívodní kabel není součástí dodávky (ve stěně sauny je připraven otvor pro protažení přívodního kabelu na střechu sauny)
Kabel se vede vnitřkem stěny sauny na strop, odkud se dále zapojuje dle potřeby
Ochranný rám kolem kamen
Lávové kameny
Opěrky zad integrovány na stěně sauny
Saunové příslušenství – vědro, naběračka, teploměr, vlhkoměr, přesýpací hodiny
Barevné osvětlení s dálkovým ovládáním má samostatný výstup pro připojení k síti 230V

Technické informace

Strop sauny je izolovaný minerální vlnou
Stěny sauny izolovány nejsou
Materiál sauny: Hemlock (vnitřní stěny) / Marupa + cedr (vnější stěny)
Doba natopení: 30-40 minut
Maximální teplota: 70-90°C
Šířka spodní lavice: 134 cm
Šířka horní lavice: 189 cm
Šířka pravé lavice: 163 cm
Hloubka všech lavic: 55 cm
Kamna na 380/400V, osvětlení na 220-240V
Pozor: zapojení finské sauny může provádět pouze kvalifikovaný pracovník s vyhláškou 50/1978 sb.

Materiál sauny

Hemlock – je odolné dřevo z kanadského jedlovce. Jeho světlehnědý až růžový tón vytváří jedinečný a charakteristický obraz.
Marupa: je lehké měkké dřevo, které pochází z exotických stromů Jižní a Střední Ameriky. Pro svou žtvárnost se hojně využívá v nábytkářství.